31,00
Skladom 1 ks - U vás už do 5 dní

Ako to môžem napraviť?

kód: SC12093
Pridať do zoznamuObľúbené

Obrázkové poviedky o morálnych konfliktoch v každodennom živote detí. Ktoré dieťa nepozná výčitky svedomia, keď niekomu niečo pokazilo? Premyslené obr ...


31,00 €
-
+
ks
Nákupom získate 930 bodov

Bodová hodnota: 23250


Skladom 1 ks
Predpokladaný termín dodania: U Vás už do 5 dní
  • Popis

  • Parametre

Obrázkové poviedky o morálnych konfliktoch v každodennom živote detí. Ktoré dieťa nepozná výčitky svedomia, keď niekomu niečo pokazilo? Premyslené obrázkové príbehy podnecujú deti k hľadaniu odpovedí na otázky: „Ako sa dostať z tejto situácie a nahradiť spôsobenú škodu? Ako sa mám zachovať, keď som niekoho zranil alebo urazil? Priznám si chybu alebo všetko zatajím? Ako sa vyhýbam svojim výčitkám svedomia? Možno napraviť spôsobenú krivdu a akým spôsobom?“ Takýchto a iných stránok sa dotýka 9 obrázkových príbehov. Každý príbeh je uvedený takým spôsobom, že môže byť v istej chvíli zastavený - vo chvíli, keď sa objaví „symbol výčitky svedomia“. Vtedy deti aktívne hľadajú zakončenie danej problémovej situácie.
 
V súbore sa nachádzajú aj ďalšie karty so symbolmi riešení (napr. ospravedlniť sa, napraviť škodu, umyť ruky, hodiť vinu na niekoho iného atď.). Každé z detí si môže vybrať podľa seba spôsob, ako by sa zachovalo a o tomto spôsobe potom možno viesť skupinovú diskusiu. Témy: vziať niekomu niečo bez opýtania, niekoho falošne podozrievať, vyľakať niekoho, vysmievať sa z niekoho, ukradnúť niečo na trhu, ukradnúť niečo v obchode, niečo úmyselne pokaziť, nedodržiavanie zásad, neúmyselne niečo pokaziť.
Obsah: 9 príbehov, v každom 5 až 9 kariet, 16 kariet so symbolmi, spolu 74 farebných kariet 9 x 9 cm, návod. - vhodné pre deti predškolského veku, materské školy, prvý stupeň základných škôl, na terapiu.
Vek: 4+ 

Súvisiace produkty

Odporúčané produkty